Bc. Schmidtová Daniela

foto_Daniela_Schmidtova

 

Všechna dosavadní zaměstnání:

 • 1987 -1991 – Školský odbor – učitelka ZŠ-vyšší stupeň
  Pedagogická činnost , kombinace matematika tělesná výchova.
 • 1992 – 1998 – Reemtsma International s.r.o. – Vedoucí obchodní oblasti
  Náplní práce bylo vedení obchodníků, jejich motivace kontrola hodnocení a rozvoj prostřednictvím proškolování v obchodních dovednostech
 • 1998 – 2001 – Družstevní cestovní s.r.o. – jednatel společnosti
  Předmětem činnosti byla práce jednatele
 • 2002 – 2007 – Provident Financial s.r.o. – Vedoucí obchodní oblasti
  Náplní práce bylo vederní obchodních zástupců, jejich motivace hodnocení, kontrola zadaných úkolů a průběžné proškolování.
 • 2008 – dosud – OSVČ – Lektor, kouč, facilitátor (OSVČ)
  Jako lektor a kouč mám mnohaletou praxi v oblasti řízení lidských zdrojů, zkušenosti s náborem výběrem a hodnocením zaměstnanců, jejich řízením, koučováním, motivací a vzděláváním. Dále mám praktické zkušenosti s vedením týmu obchodních zástupců, jejich přijímáním, vedením, motivací, vzděláváním v prodejních technikách a telemarketingu, hodnotícími pohovory a propouštěcími pohovory.  Zaměřuji se zejména na obchodní postupy a dovednosti účinné v současném prostředí kontinuálních změn, zvládání manipulace v obchodě a na pracovišti, nácvik obrany proti různým nátlakovým technikám, problematiku zvyšování spokojenosti zaměstnanců, styly řízení,  řešení konfliktů osobních a firemních hodnot a na práci se změnami postojů (postoj ke změně, postoj k firmě, postoj sám k sobě, místo v týmu, osobní kreativita a inovativnost, atd.). Spolupracuji s mnoha úspěšnými firmami (viz. příloha reference).

Profesní zkušenosti:

 • Dlouholetou praxi v oblasti řízení lidských zdrojů, zkušenosti se zaváděním hodnocení zaměstnanců, procesním řízením, personálním auditem, optimalizací zaměstnanců, vzděláváním, plánováním lidských zdrojů, aplikované personalistiky

 

Dovednosti:

 • Využívání aktuálních metod, využití moderních postupů a metod.

 

Specializace:

 • lidské zdroje
 • vzdělávání
 • obchodní činnost

 

Reference, úspěchy:

Od roku 2008 působím jako lektor, kouč, facilitátor a trenér v oblasti obchodních dovedností, hodnotících, přijímacích a propouštěcích pohovorů, vzdělávání v oblasti delegování, vedení lidí, manažerské dovednosti, vyjednávání a komunikace se zákazníky, vnitrofiremní komunikace a kultura, prezentace, týmová spolupráce, time management, stres, komunikace v obtížných situacích, asertivní komunikace.
Připravuji program na vzdělávání  v terénu, tzv.  „teambuilding“, které jsou  na míru šité přímo společnostem s cílem posílení vzájemné spolupráce v rámci firmy.
Spolupracuji s předními vzdělávacími a poradenskými společnostmi z pozice OSVČ.
Mám dlouholeté zkušenosti získané při jednání s managementem či vlastníky podniků, na území celé České republiky. Lektorskou činnost jsem prováděla pro podniky od malých, přes střední, až po velké. Součástí spolupráce bylo také komplexní metodické vedení a zajištění jednotlivých vzdělávacích akcí.
Metodická a edukační činnost – Jsem spoluautorkou náplně seminářů pro další vzdělávání lektorů.
Projekty a kurzy jsem realizovala nejen ve firmách,  ale také ve státní správě, ve školství i v neziskových organizacích.
V poradenské a lektorské činnosti uplatňuji principy facilitace a koučování. Při své práci využívám nejnovějších trendů a zejména svých manažerských a podnikatelských zkušeností minulých i současných.

Reference – ŠKOLÍCÍ A VZDĚLÁVACÍ AGENTURY
Externí spolupráce s firmou DC-Vision s.r.o.
Externí spolupráce s firmou TÜV SÜD Czech s.r.o.
Externí spolupráce s firmou Tempo Training & Consulting a.s.
Externí spolupráce s firmou ATTN s.r.o.
Externí spolupráce s firmou HP-Edudations s.r.o.
Externí spolupráce s firmou Handi Jobs v.o.s.
Externí spolupráce s firmou Handi Help servis v.o.s.
Externí spolupráce s firmou Eduway s.r.o.